Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This console combines filigree design with functional elegance. The material mix of steel and safety glass creates a modern, airy look that blends effortlessly into different living styles - from minimalist to urban. Whether as a stylish shelf in the hallway, a discreet organizer in the bedroom or a chic stage for decorative highlights in the living room - its striking shape makes it the perfect interior statement. Freestanding or placed on the wall, it brings structure and lightness to any room.
- Steel console with glass shelves in greige, 80 x 85 x 30 centimeters (H/W/D)
- A stylish upgrade for hallways, bedrooms or living areas
- The two shelves offer space for everyday objects, books and decorative items
- Adapts to any living style with its minimalist look and can also stand freely in the room
- A basic piece for eternity thanks to the high-quality material mix of robust steel and toughened safety glass
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 80 cm |
| Largeur | 85 cm |
| Profondeur | 30 cm |
| Poids | 9.5 kg |
| Volume (emballé) | 0,11 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige, Gris |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté |
| Catalogue imprimé: | Pied/Pieds: Acier revêtu par poudre, Tablette: Verre Verre trempé ESG Clair, 20 kg capacité de charge maximale, démonté |
| Speciaux: | Baisse de prix, En stock |
| Série: | Loft |
| Calendrier marketing: | Novembre |
Évaluations
Se connecter