Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Many possible uses make a piece of furniture timeless and durable. This wall console can be used as a home bar, dressing table or storage unit. However, its true value lies in its design. The High Heel model is part of the ‘Fluid Realities’ collection, an exclusive collaboration between KARE and renowned star designer Karim Rashid. He is one of the most influential designers of our time. His signature style is characterised by an iconic design language and visionary aesthetics. The exclusive designer furniture and lighting from the KARE x Karim Rashid collaboration combine futuristic elegance with functional clarity.
- Modern, large wall console in white, 200 x 74 x 200 centimetres (H/W/D)
- Minimalist and functional designer furniture for every style of living, which impresses with its clean lines and glossy finish
- The console table from the exclusive Karim Rashid x KARE Design collaboration showcases the designer's iconic style in every detail
- A practical upgrade for any home, with two spacious compartments with hinged doors for easy storage of keys, accessories or everyday items
- Versatile – as a stylish storage unit in the hallway, an elegant dressing table in the bedroom or a decorative highlight in the living area
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 74 cm |
| Largeur | 200 cm |
| Profondeur | 38 cm |
| Poids | 43.7 kg |
| Volume (emballé) | 0,45 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Blanc |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, partiellement démonté |
| Catalogue imprimé: | Corps et façade: Panneau de fibres Laqué, Fond: Panneau de fibres Laqué, 100 kg capacité de charge maximale, partiellement démonté |
| Speciaux: | En stock, Karim Rashid |
| Série: | High Heel |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Modern – Pop |
Évaluations
Se connecter