Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Many possible uses make a piece of furniture timeless and durable. This wall console can be used as a home bar, dressing table or for storage. However, its true value is its design. The High Heel model comes from the “Fluid Realities” collection, KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. He is one of the most influential designers of our time. His signature is characterized by an iconic design language and visionary aesthetics. The exclusive designer furniture and designer lamps from the KARE x Karim Rashid collaboration combine futuristic elegance with functional clarity.
- Modern wall console in black, 140 x 74 x 140 centimeters (H/W/D)
- Minimalist and functional designer furniture for every modern living style
- Console from the exclusive cooperation Karim Rashid x KARE Design
- There is practical storage space behind two hinged doors
- Ideal console for hallways, living rooms and bedrooms
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 74 cm |
| Largeur | 140 cm |
| Profondeur | 38 cm |
| Poids | 32.8 kg |
| Volume (emballé) | 0,32 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Noir |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, partiellement démonté |
| Catalogue imprimé: | Corps et façade: Panneau de fibres Laqué, Fond: Panneau de fibres Laqué, 100 kg capacité de charge maximale, partiellement démonté |
| Speciaux: | En stock, Karim Rashid |
| Série: | High Heel |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Modern – Pop |
Évaluations
Se connecter