Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The furniture in our Brighton collection exudes the charm of the 1950s in a modern and stylish way. Characteristic wood grains and vertical front structures bring natural warmth and a dynamic look to your home. The handle-free front with practical push-to-open function ensures a clear, elegant overall appearance and comfortable handling in everyday use. Thanks to their well-designed, flexible storage space, the pieces are not only visual highlights, but also real organisational talents. The slim cabinet with five interior compartments creates generous space for clothes, valuable crockery or books – perfect for the living room or dressing area. Placed next to a vase, an art object or a plant, it adds a stylish, vertical accent to the room.
- Tall cabinet in oak look, 200 x 71.5 x 40 centimetres (H/W/D)
- With its clean lines and textured slatted fronts, this cabinet brings stylish retro flair and dynamism to your interior
- Veneered oak characterises the closet with authentic wood grain and natural warmth
- Five spacious compartments offer versatile storage space for clothes, crockery or everyday items in the living room or dressing area
- The practical push-to-open mechanism ensures a luxurious, handle-free look and convenient opening and closing
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 200 cm |
| Largeur | 71.5 cm |
| Profondeur | 40 cm |
| Poids | 61.3 kg |
| Volume (emballé) | 0,28 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Naturel |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté, fonction pousser-pour-ouvrir (push, réglable en hauteur |
| Catalogue imprimé: | Corps et façade: Chêne Panneau de fibres Plaqué, Fond: Panneau de fibres Laqué, Tablette: 4 Stück Chêne Panneau de fibres Plaqué, Tablette: réglable en hauteur, 100 kg capacité de charge maximale, démonté, fonction pousser-pour-ouvrir (push |
| Pièce: | Chambre à coucher |
| Série: | Brighton |
| Tendances: | Cosy Living, Modern Times |
| Tendances 2: | Cosy – Nature, Modern – Living |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter