Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A stylish eye-catcher with a sophisticated character: this dark chest of drawers made of solid mango wood features hand-carved fronts in a sculptural ethnic design, which lend the piece structure and depth. The natural grain of the wood remains visible despite the dark stain, creating a cozy atmosphere. An elegant gold frame adds a touch of glamour and gives the design a modern lightness. Thanks to the soft-close function, opening and closing is pleasantly quiet. Whether in the living room, bedroom, or entrance area, this chest of drawers cuts a fine figure anywhere as a storage wonder for clothes, dishes, or everyday items.
- Black solid wood chest of drawers with gold frame, 90 x 100 x 45 centimeters (H/W/D)
- With its sculptural front design and carved patterns in a timeless ethnic style, this is a real design highlight
- The golden steel frame ensures stability and provides a modern contrast to the dark wood body
- With a practical soft-close function, it offers versatile storage space for everyday utensils, crockery, or clothing
- Artfully handcrafted from solid mango wood, which impresses with its stability and characteristic grain
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 100 cm |
| Largeur | 90 cm |
| Profondeur | 45 cm |
| Poids | 29.8 kg |
| Volume (emballé) | 0,54 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, chaque pièce est unique, charnières réglables, fabriqué à la main, fermeture en douceur soft-close, monté de manière fixe, partiellement démonté |
| Catalogue imprimé: | Structure: Acier revêtu par poudre, Corps et façade: Mangue Bois massif Laqué, Fond: Panneau de fibres Laqué, Plaque de recouvrement: Mangue Bois massif Laqué, Tablette: 2 Stück Mangue Bois massif Revêtu de plastique, Porte: 2 Stück Mangue Bois massif Laqué, Tablette: monté de manière fixe, 30 kg capacité de charge maximale, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, fermeture en douceur soft-close, charnières réglables, partiellement démonté |
| Pièce: | Chambre à coucher |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Madeira |
| Tendances: | Cosy Living |
| Tendances 2: | Cosy – Nature |
| Calendrier marketing: | Janvier, Juin |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter