Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The Grace series combines elegant white marble with a delicate grain in soft gray tones with fluted fronts in a fluted design crafted from high-quality solid mango wood, making it a stylish design highlight in any living space. Delicate, gold-colored details made of electroplated steel lend the furniture an elegant lightness and underscore its modern interior character. As a natural stone, the marble makes each piece of furniture unique, while the handcrafted construction from FSC®-certified solid wood in a trendy grooved look stands for quality, sustainability, and timeless aesthetics. Whether in the living room, bedroom, or hallway, this chest of drawers combines generous storage space with stylish design. Perfect for elegantly showcasing decorative items, books, or everyday essentials.
- Elegant brown solid wood chest of drawers with fluted fronts and a marble top, 78 x 100 x 46.5 centimeters (H/W/D)
- Design highlight: The Grace series captivates with its combination of elegant marble and a fluted mid-section crafted from high-quality solid mango wood
- The slim gold steel legs with height-adjustable glides give the Sidbeoard a light and elegant look
- Offers ample storage space for clothes, books, and everyday items—whether in the living room, bedroom, or hallway
- Every piece of Grace furniture is a one-of-a-kind, handcrafted item made from FSC® C149863-certified solid mango wood
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 78 cm |
| Largeur | 100 cm |
| Profondeur | 46.5 cm |
| Poids | 49.1 kg |
| Volume (emballé) | 0,44 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron, Naturel |
|---|---|
| Details: | FSC® C149863 zertifiziertes Holz, capacité de charge maximale, chaque pièce est unique, démonté, fabriqué à la main, partiellement démonté, réglable en hauteur, épaisseur plateau |
| Catalogue imprimé: | Corps et façade: Mangue Bois massif Corrodé, laqué, Fond: Panneau de fibres Laqué, Plaque de recouvrement: Pierre naturelle Marbre, Pied/Pieds: Acier revêtu par poudre, Tablette: 1 Stück Mangue Bois massif Corrodé, laqué, Porte: 2 Stück Mangue Bois massif Corrodé, laqué, 15 mm épaisseur plateau, 60 kg capacité de charge maximale, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, Patins de sol: réglable en hauteur, démonté, partiellement démonté, |
| Pièce: | Chambre à coucher |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Grace |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Elegance – Modern |
| Calendrier marketing: | Janvier, Mai, Juin |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter