Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Natural beauty meets artistic craftsmanship: the Gino range combines striking wood grains, warm brown tones and detailed relief structures to create a harmonious overall look. The solid mango wood gives each piece a natural, high-quality character with exciting contrasts thanks to the different carving patterns. Thanks to soft-close and push-to-open, the design remains clean and handleless. Whether as a statement in a modern loft or as a highlight in a boho living style - combined with soft earth tones, metal accents or handmade decorative elements, a natural, inviting ambience is created in any living area.
- Chest of drawers in a pattern mix made of solid wood with 5 drawers, 110 x 55 x 40 centimeters (H/W/D)
- Numerous carved patterns and different wood and brown tones create a harmonious, natural aesthetic
- Carcass and fronts made of lacquered solid mango wood, which impresses with its stability, characteristic grain and warm appearance
- The soft-close and push-to-open system allows silent closing and effortless opening and gives a high-quality, handleless look
- With five spacious drawers, the chest of drawers offers versatile storage space for books, clothes or everyday items in the hallway, bedroom or living room
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 110 cm |
| Largeur | 55 cm |
| Profondeur | 40 cm |
| Poids | 32.7 kg |
| Volume (emballé) | 0,29 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron, Multicolore, Naturel |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, fabriqué à la main, partiellement démonté |
| Catalogue imprimé: | Corps et façade: Mangue Bois massif Laqué, Fond: Panneau de fibres Laqué, Pied/Pieds: Acier revêtu par poudre, Tablette: Panneau de fibres Laqué, Corps de tiroir: 5 Stück Panneau de fibres Laqué, 20 kg capacité de charge maximale, fabriqué à la main, partiellement démonté |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Gino |
| Tendances: | Cosy Living |
| Tendances 2: | Cosy – Lounge |
Évaluations
Se connecter