Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A trio full of order with natural charm: this set of woven rattan boxes combines organic textures with green lids in an elegant leather look. Black steel handles and fine wood applications add contrasting accents and give the storage aids a modern yet warm look. Ideal for storing small items, cables or documents in style and within easy reach without cluttering up the room. Perfectly combinable with other natural materials, light textiles and muted colours, these versatile boxes bring order to the home and add decorative highlights to the living room, office or hallway. A functional design with a sustainable flair.
- Set of 3 boxes with hinged lids made of rattan with green details
- The rattan boxes with their green lids in a woven leather look add harmonious, earthy accents
- Black steel handles and decorative wooden strips create a stylish overall look
- The perfect way to elegantly store cables, documents and other treasures
- Individual dimensions of the boxes: 21 x 58 x 34.50 cm small, 27 x 64 x 39.50 cm medium, 32 x 70 x 46.50 cm large
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 32 cm |
| Largeur | 71 cm |
| Profondeur | 47 cm |
| Poids | 18.2 kg |
| Volume (emballé) | 0,16 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige, Naturel |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, grand (GM), monté, moyen (MM), petit (PM) |
| Catalogue imprimé: | Corps: Rotin, Fermeture: Acier laqué, Habillage: Textile enduit de polyuréthane, Fond de tiroir: Panneau de fibres Laqué, 3 kg capacité de charge maximale, 5 kg capacité de charge maximale, 10 kg capacité de charge maximale, monté, 21 x 58 x 34,50 cm petit (PM), 27 x 64 x 39,50 cm moyen (MM), 32 x 70 x 46,50 cm grand (GM) |
| Speciaux: | En stock |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter