Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Graphic statement meets practical organizing wonder: this quartet of chests combines functional storage space with expressive design. In striking black and white and covered with a coated cover in a checked pattern, the boxes set modern accents with retro charm. Black steel handles and decorative leather-look stripes round off the overall look with a touch of industrial flair. Whether as a stylish eye-catcher in the living room, as an organizer in the home office or as a decorative shelf for small items - these versatile companions bring structure to everyday life and can be perfectly combined with natural materials or clear shapes.
- Set of 4 checkered chests with hinged lid in black and white
- Made of wood and with a coated textile cover in a black and white pattern, the chests are as functional as they are stylish
- Black steel handles and decorative strips in leather look create a harmonious, high-quality overall look
- Versatile use, as a decorative object or to elegantly store cables, documents and other treasures
- Individual chest dimensions: 22.50 x 40.50 x 22.50 cm small, 28.50 x 48.50 x 28.50 cm medium, 34.50 x 56.50 x 34.50 cm medium, 40.50 x 64.50 x 40.50 cm large
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 41 cm |
| Largeur | 65.5 cm |
| Profondeur | 41 cm |
| Poids | 19.7 kg |
| Volume (emballé) | 0,17 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige, Marron |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, grand (GM), monté, moyen (MM), petit (PM) |
| Catalogue imprimé: | Corps: Panneau de fibres Laqué, Côtés: 100 % Polyéthylène téréphtalate, Poignées: Acier laqué, Habillage: Textile enduit de polyuréthane, Papier, 10 kg capacité de charge maximale, 5 kg capacité de charge maximale, 3 kg capacité de charge maximale, 5 kg capacité de charge maximale, monté, 22,50 x 40,50 x 22,50 cm petit (PM), 28,50 x 48,50 x 28,50 cm moyen (MM), 34,50 x 56,50 x 34,50 cm moyen (MM), 40,50 x 64,50 x 40,50 cm grand (GM) |
| Speciaux: | En stock |
| Calendrier marketing: | Novembre |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter