Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Elegant storage space in a quartet: this set of four beautifully designed chests brings stylish organization to the interior. In soft beige with gold-colored details, the design exudes pure elegance - perfect for modern glam looks with a touch of vintage charm. The textured leather-look surface provides additional depth, while shiny steel elements create sophisticated accents. Whether as decorative storage for favorite accessories, a stylish organizer in the home office or an eye-catcher on sideboards - the versatile boxes can be ideally combined with warm earth tones, marble or glass and add a luxurious twist to any room.
- Set of 4 chests with hinged lids in beige and gold
- Made of wood and with a coated textile cover in a leather look, the chests in soft beige are as functional as they are stylish
- Golden steel elements, the textured surface and elegant edging add a glamorous touch
- Versatile use, as a decorative object or to elegantly store cables, documents and other treasures
- Individual chest dimensions: 22.50 x 40.50 x 22.50 cm small, 28.50 x 48.50 x 28.50 cm medium, 34.50 x 56.50 x 34.50 cm medium, 40.50 x 64.50 x 40.50 cm large
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 41 cm |
| Largeur | 65 cm |
| Profondeur | 41 cm |
| Poids | 20.7 kg |
| Volume (emballé) | 0,16 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, grand (GM), monté, moyen (MM), petit (PM) |
| Catalogue imprimé: | Corps: Panneau de fibres Laqué, Côtés: Polyéthylène téréphtalate, Poignées: Acier laqué, Habillage: 100 % Polyester, 100 % Textile enduit de polyuréthane, 10 kg capacité de charge maximale, 5 kg capacité de charge maximale, 3 kg capacité de charge maximale, 5 kg capacité de charge maximale, monté, 22,50 cm petit (PM), 28,50 cm moyen (MM), 34,50 cm moyen (MM), 40,50 cm grand (GM) |
| Calendrier marketing: | Novembre |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter