Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The furniture in the Giulio series combines modern living with timeless naturalness. Thanks to its functional design, it offers stylish storage solutions with character. The authentic oak look with natural grain gives each piece a warm appearance and blends harmoniously into a wide variety of interior designs – from modern to classic. Well-thought-out details such as gently closing doors with a soft-close function and a sturdy frame with narrow handles made of brushed steel create an exciting contrast and emphasize the high-quality, light look in the room. The bar cabinet is an elegant place for fine wines and stylish glasses, tastefully setting the scene for special moments. When closed, it appears understated
when open, it reveals its full design impact.
- Tall bar cabinet in oak finish, 142 x 115 x 42 centimeters (H/W/D)
- Authentic oak wood look with natural grain gives off a warm vibe and blends in nicely with lots of different interior designs
- Six spacious compartments with integrated bottle racks and wine glass holders provide ample space for drinks, glasses, and bar accessories
- The doors with practical soft-close function enable comfortable opening and closing
- The sturdy frame and narrow handles made of brushed steel create an exciting contrast and a light look in the room
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 142 cm |
| Largeur | 115 cm |
| Profondeur | 42 cm |
| Poids | 63 kg |
| Volume (emballé) | 0,81 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Naturel |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, fermeture en douceur soft-close, partiellement démonté |
| Catalogue imprimé: | Corps et façade: Chêne Panneau de fibres Plaqué, Fond: Panneau de fibres Laqué, Pied/Pieds: Acier brossé, Tablette: 4 Stück Panneau de particules Laqué, Poignées: Acier brossé, Porte: 2 Stück Chêne Panneau de fibres Plaqué, Plaque de recouvrement: 25 kg capacité de charge maximale, fermeture en douceur soft-close, partiellement démonté |
| Pièce: | Bar |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Giulio |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Modern – Living |
| Calendrier marketing: | Mai |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter