Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Its pyramid-like legs are the characteristic feature of this chair. With its thickly upholstered seat and armrests, it is particularly inviting and comfortable. The mixture of pistachio green and grey-brown is elegant and radiates calm. A phenomenon: both men and women fall in love with this chair.
- A softly upholstered armchair that all guests love because it is so comfortable
- The 360 degree swivel function makes it a practical dining chair
- With slightly shimmering and cuddly soft velvet upholstery
- Its skilful colour mix with the natural colours green and grey-brown makes it a highlight
- Dining chair for the dining room in the Sixties look
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 88 cm |
| Largeur | 65 cm |
| Profondeur | 60 cm |
| Poids | 12.6 kg |
| Volume (emballé) | 0,23 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Gris, Vert |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté, hauteur d'assise |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 100 % Polyester (look velours), Rembourrage: 30 kg/m³ Polyuréthane, Coque d'assise: Lamibois Naturel, Pied/Pieds: Acier revêtu par poudre, 110 kg capacité de charge maximale, démonté, 49 cm hauteur d'assise |
| Pièce: | Salle à manger |
| Speciaux: | Baisse de prix, En stock |
| Série: | Chelsea |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter