Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
An imaginative interpretation of the upholstered chair: the seat is modelled on a floor cushion with button stitching, while the upholstered back looks like a sofa cushion with piped seams. Together they make a genuinely comfortable upholstered chair that looks stylish with its velvet look and a combination of mocha and chocolate brown, fulfilling every requirement of comfortable seating, whether at the dining table or desk.
- Upholstered chair in two shades of brown with armrests and a star base in black made of metal, dressed in a cosy velvet look
- The 360 degree swivel function makes it a practical dining chair
- Finds space in the smallest area because its legs don't spread out so much
- Unique chair design that looks just as good on its own as it does in a group at a dining table
- The sumptuous foam padding ensures maximum seating comfort
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 88 cm |
| Largeur | 65 cm |
| Profondeur | 60 cm |
| Poids | 10.9 kg |
| Volume (emballé) | 0,23 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté, hauteur d'assise |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 100 % Polyester (look velours), Rembourrage: 30 kg/m³ Polyuréthane, Coque d'assise: Lamibois Naturel, Pied/Pieds: Acier revêtu par poudre, 110 kg capacité de charge maximale, démonté, 49 cm hauteur d'assise |
| Pièce: | Salle à manger |
| Speciaux: | Baisse de prix, En stock |
| Série: | Chelsea |
| Calendrier marketing: | Septembre |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter