Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Sitting pretty. A chic and comfortable upholstered chair in a charming retro look. Elaborate and highly decorative diamond quilting on the backrest. The flared legs lend a modern touch. Stylishly enhances every table.
- Chic and comfortable upholstered chair with armrests in a charming retro look.
- Harry is the ideal companion to the dining table.
- The shell shape and continuous arm and backrest are made for long evenings at the dining table.
- Shades of brown are becoming increasingly popular for furnishing - because they are warm and homely.
- The easy-care cover can be wiped clean with a damp cloth - ideal in the dining area! Also a great solution as an individual item at your desk or as a replacement for an armchair for reading and listening to music.
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 82 cm |
| Largeur | 60 cm |
| Profondeur | 62.5 cm |
| Poids | 8.5 kg |
| Volume (emballé) | 0,27 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté, hauteur d'assise |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 100 % Textile enduit de polyuréthane, Rembourrage: 30 kg/m³ Polyuréthane, Coque d'assise: Lamibois Naturel, Pied/Pieds: Acier revêtu par poudre, 110 kg capacité de charge maximale, démonté, 46,50 cm hauteur d'assise |
| Pièce: | Salle à manger |
| Speciaux: | Baisse de prix, En stock |
| Série: | Harry |
| Topic: | Home Office |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter