Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Elegance and timeless modernity - these are the features that characterise the design of this premium-quality upholstered chair. The tweed-look cover meets the warm, brown walnut wood of the backrest and the two combine to create a sophisticated finish. The curved backrest and the foam padding ensure pleasant seating comfort. The frame and legs of the chair are made of steel and powder-coated in black.
- Upholstered chair with armrests for the dining room, 76.5 x 62 x 56.5 cm (H/W/D)
- The beige-coloured chair is upholstered in a textured and slightly mottled fabric
- The rear of the backrest is made of walnut and ensures both quality and style
- Can hold weights of up to 120 kg with a seat height of 46 cm
- We supply this dining chair already assembled
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 76 cm |
| Largeur | 62 cm |
| Profondeur | 57 cm |
| Poids | 9.5 kg |
| Volume (emballé) | 0,36 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, hauteur d'assise, monté, résistance à l'abrasion |
| Catalogue imprimé: | Structure: Acier revêtu par poudre, Rembourrage: 28 kg/m³ Rembourrage Polyuréthane, : Naturel, Dossier: Noix Panneau de particules Plaqué, 100 % Polyester, 120 kg capacité de charge maximale, monté, 46 cm hauteur d'assise, 40000 Martindale |
| Pièce: | Salle à manger |
| Série: | Cindy |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Elegance – Modern |
| Topic: | Home Office |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter