Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Chair: aesthetic reduction. This modern upholstered chair celebrates the elegance of minimalism. The reduced seat and backrest merge smoothly. The light padding provides comfort. The seat shell is supported by a finely drawn, filigree frame which appears refined and almost weightless. This chair is definitely an enrichment for any modern-reduced interior. Available in other colours and as a bar stool.
- Also available as a barstool
- A modern upholstered chair in a reduced design with filigree frame
- Light upholstery
- Perfectly suited to the modern furnishing style
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 83 cm |
| Largeur | 48 cm |
| Profondeur | 54 cm |
| Poids | 5.82 kg |
| Volume (emballé) | 0,29 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Noir |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté, hauteur d'assise |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 25000 Martindale Textile enduit de polyuréthane, 100 % Textile enduit de polyuréthane, Rembourrage: 28 kg/m³ Polyester, Coque d'assise: Polypropylène, Pied/Pieds: Acier revêtu par poudre, 10 % Coton, 20 % Draps lin, 70 % Polyester, 110 kg capacité de charge maximale, démonté, 48,50 cm hauteur d'assise |
| Pièce: | Salle à manger |
| Speciaux: | Baisse de prix, En stock |
| Série: | Wire |
| Topic: | Home Office |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter