Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Give your dining room the look of a hip restaurant! With the Viva Green chair you've got the right shape and colour. And if your guests remain seated until the early hours of the morning after a meal, this may well be due to its pleasantly soft upholstery.
- This perfect seat in casual green will enhance any (dining) room with its sleek shape
- Great modern design for the new dining class!
- Super comfortable and with discreet chic: You sit in the comfort of a star restaurant!
- Right up to date: soft velvet meets matt shining brass. Dark green is a great colour for furnishing!
- Stands sturdily on beautiful brass coated steel legs. Also available with a rosé coloured cover
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 82 cm |
| Largeur | 50 cm |
| Profondeur | 58 cm |
| Poids | 4.6 kg |
| Volume (emballé) | 0,20 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré, Vert |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté, hauteur d'assise |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 100 % Polyester (look velours), Rembourrage: 26 kg/m³ Polyester, Assise: Lamibois Naturel, Pied/Pieds: Acier revêtu de laiton, 120 kg capacité de charge maximale, démonté, 46,50 cm hauteur d'assise |
| Pièce: | Salle à manger |
| Speciaux: | En stock, PRIMA |
| Série: | Viva |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Elegance – Glam |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter