Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This grey chair is a real joy, because it will serve as an upgrade to an extra-plain dining table and is reserved enough to cut a stylish figure in combination with an opulent table, too.
- A versatile chair that combines style and comfort
- Beautifully simple - but with refinements such as the waisted backrest and the decorative cross-stitch seams
- With the cover in a grey vintage leather look and the black legs it's an ideal companion for almost any dining table
- A comfortably rounded, upholstered seat shell and backrest - you won't want to get up
- Practical, especially in the dining area: the coated cover fabric can be wiped with a damp cloth
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 87 cm |
| Largeur | 45 cm |
| Profondeur | 59 cm |
| Poids | 5.7 kg |
| Volume (emballé) | 0,18 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Gris, Noir |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté, hauteur d'assise, résistance à l'abrasion |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 100 % Textile enduit de polyuréthane, Rembourrage: 27 kg/m³ Polyuréthane, Coque d'assise: Peuplier Lamibois Naturel, Pied/Pieds: Acier revêtu par poudre, 120 kg capacité de charge maximale, démonté, 47 cm hauteur d'assise, Résistance à l'abrasion: 10000 Martindale résistance à l'abrasion |
| Pièce: | Salle à manger |
| Speciaux: | En stock |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter