Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Super trendy: this velvet chair with a simple design in an elegant earth tone creates a subtle mood. Thanks to its upholstery and shell shape, the chair is also very comfortable and guarantees long convivial nights having dinner with friends.
- Trendy velvet chair in purist design.
- Due to its size it also fits perfectly into small apartments.
- Lives up to its name: this is how the sophisticated atmosphere of the Upper East Side comes into every home.
- The upholstery makes it look almost like a small armchair, matching the dining table as well as the bedroom or living room.
- The cover looks very chic, but is extremely easy to care for and robust.
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 85.5 cm |
| Largeur | 49 cm |
| Profondeur | 55 cm |
| Poids | 6.7 kg |
| Volume (emballé) | 0,18 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté, hauteur d'assise |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 100 % Polyester (look velours), Rembourrage: 30 kg/m³ Polyuréthane, Coque d'assise: Lamibois Naturel, Pied/Pieds: Acier revêtu par poudre, 120 kg capacité de charge maximale, démonté, 47 cm hauteur d'assise |
| Pièce: | Salle à manger |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | East Side |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter