Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Timelessly beautiful and functional at the same time - this glass carafe brings pure elegance to the table. Made from clear glass with a slightly curved silhouette, it is a stylish companion for water, spritzers or homemade lemonade. A matching glass is included in the set, making the duo perfect for stylish refreshments. Whether on a wooden tray with colorful accessories or next to a vase of wild flowers - the set is a charming eye-catcher. Ideal for the kitchen, dining table or home bar, it combines design with practical everyday practicality.
- Set of 2 glass carafe and drinking glass with fluted look, 18.5 x 9 x 9 centimeters (H/W/D)
- The ribbed surface ensures a timeless look and pleasant feel
- Perfect for serving water, juice or cocktails and a real eye-catcher in the interior
- Can be combined in a variety of ways with colored or plain glasses for a harmonious, stylish table arrangement
- Carafe and glass are dishwasher-safe and mouth-blown unique pieces
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 18.5 cm |
| Largeur | 9 cm |
| Profondeur | 9 cm |
| Poids | 0.51 kg |
| Volume (emballé) | 0,06 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Gris, Transparent |
|---|---|
| Details: | adapté au lave-vaisselle, quantité de remplissage, soufflé |
| Catalogue imprimé: | Verre Clair, soufflé, adapté au lave-vaisselle, 1895 ml quantité de remplissage |
| Pièce: | Cuisine, Salle à manger |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Rumba |
Évaluations
Se connecter