Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This practical carafe with matching drinking glass in vibrant green brings lively freshness and elegant accents to the table. With its clear design and high-quality finish, it is an eye-catcher for every occasion. Whether for refreshing water, aromatic juices or fine wine - the carafe provides stylish accents. Its simple beauty goes perfectly with modern and Scandinavian table arrangements and can be wonderfully combined with colorful or classic tableware. A versatile and practical highlight for any interior that also shines on special occasions.
- Glass carafe in green with drinking glass, 25.5 x 10.4 x 10.4 centimeters (H/W/D)
- The linear structure ensures a pleasant feel and emphasizes the decorative character of the glass
- Perfect for serving water, juice or cocktails and a real eye-catcher in the interior
- Can be combined in a variety of ways with colored or plain glasses for a harmonious, stylish table arrangement
- The carafe is a mouth-blown unique piece and a special gift idea
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 25.5 cm |
| Largeur | 10.4 cm |
| Profondeur | 10.4 cm |
| Poids | 0.46 kg |
| Volume (emballé) | 0,08 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Vert |
|---|---|
| Details: | adapté au lave-vaisselle, quantité de remplissage, soufflé |
| Catalogue imprimé: | Verre Teint, soufflé, adapté au lave-vaisselle, 1895 ml quantité de remplissage |
| Pièce: | Cuisine, Salle à manger |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Rumba |
Évaluations
Se connecter