Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Delicate pink meets golden accents - this glass carafe is a real gem for any table. The delicate little hearts in a raised 3D look give it a playful elegance that enhances any table setting. Whether for water, juice or fine wines, it brings style to any gathering. It also provides a romantic accent as a vase for fresh flowers. On the serving trolley or as a highlight on the sideboard, it is an eye-catcher - a charming gift idea for special moments!
- Pink glass carafe with golden hearts, 19.2 x 9.6 x 9.6 centimetres (H/W/D)
- A small glass work of art in soft pink with golden hearts in a 3D look
- With a capacity of 755 ml, juices, water or wines can be served elegantly
- Also works as a stylish flower vase and as a decorative eye-catcher on the counter or serving trolley
- A practical gift idea and an enchanting souvenir for special occasions
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 19 cm |
| Largeur | 5.5 cm |
| Profondeur | 9 cm |
| Poids | 0.45 kg |
| Volume (emballé) | 0,03 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Rose |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, non adapté au lave-vaisselle, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Polystyrène, Verre Teint, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, 755 ml quantité de remplissage, non adapté au lave-vaisselle |
| Pièce: | Cuisine, Salle à manger |
| Série: | Party Dots |
| Topic: | Spring Selection |
Évaluations
Se connecter