Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This carafe makes a visual impact with its extraordinary design and adds a touch of the exotic, whether on the dining table to serve refreshing drinks or as a lively decorative object on the sideboard. Designed in soft pink and white tones, it comes in the shape of a charming bird. The glazed ceramics and details applied by hand make each carafe a truly unique piece. It also makes a cute gift!
- Original carafe for drinks, 30 x 17 x 11.5 cm (H/W/D)
- A pink and white cockatoo as a carafe for water, makes furnishing even more fun
- A practical and charming accessory for the well-laid table
- Made of ceramics and glazed Hand-painted, each piece is unique.
- Please clean the carafe by hand and don't put it in the microwave
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 30 cm |
| Largeur | 17 cm |
| Profondeur | 12 cm |
| Poids | 0.8 kg |
| Volume (emballé) | 0,04 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Rose |
|---|---|
| Details: | non adapté au lave-vaisselle, non adapté au micro-onde, peint à la main, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Porcelaine peinte à la main, 1140 ml quantité de remplissage, non adapté au micro-onde, non adapté au lave-vaisselle, peint à la main |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Pappagallo |
| Topic: | Mothers Day, Spring Selection, Wild Summer |
| Calendrier marketing: | Mai, Juin |
Évaluations
Se connecter