Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Small apartment? No problem. During the day you can relax comfortably on the sofa bed. In the evening Milchbar Beige simply turns into a cosy bed with pocket spring
upholstery. The backrest can easily be folded back in the twinkling of an eye, the armrests can be removed easily. Also suitable for overnight guests: The sofa bed is not only
practical, but with its casual retro charm, striking quilting and slim, black-lacquered legs it is also a real visual highlight.
- This stylish sofa bed impresses with its modern design and light retro touch, comfort and practical operation
- Detachable armrests: You can have a good night's sleep on the light-coloured Milchbar Beige sofa bed (lying surface 109 x 191 cm)
- Perfect reclining comfort, hard-wearing cover in timeless white and a classic straight shape: Who could resist it? Milchbar elegantly turns the study into a refuge for family or
- friends who would like to stay a little longer.
- Stands very securely on slender legs and can be folded out quickly and easily when needed.
- From the Milchbar sofa series with other variants.
- .
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 83 cm |
| Largeur | 219 cm |
| Profondeur | 89 cm |
| Poids | 49.4 kg |
| Volume (emballé) | 0,59 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige, Blanc, Gris |
|---|---|
| Details: | Liegefläche, capacité de charge maximale, démonté, hauteur d'assise, ressorts ensachés |
| Catalogue imprimé: | Rembourrage: 25 kg/m³ Polyuréthane, Assise: Eucalyptus Panneau de particules Laqué, Revêtement: 100 % Polyester, Pied/Pieds: Caoutchouc Panneau en bois massif Laqué, Rembourrage: ressorts ensachés, 110 kg capacité de charge maximale, démonté, 45 cm hauteur d'assise, 191 x 109 cm |
| Pièce: | Chambre à coucher, Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Milchbar |
| Calendrier marketing: | Février, Mars |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter