Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This elegant two-seater sofa combines contemporary comfort with a high-quality, mottled fabric in warm earth tones that creates a cozy atmosphere. The gently rounded silhouette gives the piece a modern lightness and makes it an eye-catching feature in any room. Thanks to its compact design, it fits easily into smaller living areas. The delicate black metal frame provides a stylish contrast and guarantees stability. Soft upholstery and flexible springs ensure relaxed seating – ideal for cozy hours alone or with a partner.
- Modern 2-seater sofa with mottled cover, 68 x 134 x 73 centimetres (H/W/D)
- Impresses with its high-quality textured cover and mottled pattern in warm shades
- With its rounded design, this 2-seater sofa is a design highlight, and thanks to its compact dimensions, it also fits into smaller living spaces
- The sleek black steel frame provides stability and creates a modern contrast
- The soft padding and elastic strap suspension ensure maximum seating comfort
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 73 cm |
| Largeur | 134 cm |
| Profondeur | 57 cm |
| Poids | 23 kg |
| Volume (emballé) | 0,46 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté, hauteur d'assise, résistance à l'abrasion, suspension avec sangles élastiques |
| Catalogue imprimé: | Construction du cadre: Peuplier Panneau de particules Naturel, Pied/Pieds: Acier laqué, Rembourrage: 30 kg/m³ Polyuréthane, 100 % Polyester, 220 kg capacité de charge maximale, Pieds: démonté, 50 cm hauteur d'assise, 30000 Martindale résistance à l'abrasion, |
| Pièce: | Salon |
| Série: | Lilja |
| Calendrier marketing: | Décembre |
Évaluations
Se connecter