Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A stylish statement for any setting: This charming 2-seater sofa combines timeless elegance with modern comfort. The classic Chesterfield-style button stitching creates sophisticated accents, while the soft cover in a luxurious velvet look ensures inviting comfort. The curved steel feet in black give the design an exciting dynamic. Perfect as a highlight in the living room or as an elegant lounge element in stylish rooms. Combine with shiny side tables and cozy plaids to create a feel-good oasis with character.
- 2-seater sofa in green with decorative cushions, 70 x 200 x 93 centimeters (H/W/D)
- Classic meets modern: button stitching in elegant Chesterfield style in classic beige
- The soft velvet-look upholstery emphasizes the luxurious appearance of this sofa
- Solid construction with a solid wood base, foam padding and belt suspension ensure wonderful seating comfort
- The boldly shaped legs in black are made of robust steel for stability and create an exciting contrast
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 70 cm |
| Largeur | 200 cm |
| Profondeur | 93 cm |
| Poids | 38 kg |
| Volume (emballé) | 1,36 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige, Gris |
|---|---|
| Details: | autres, capacité de charge maximale, démonté, hauteur d'assise, mousse, partiellement démonté, suspension avec sangles élastiques |
| Catalogue imprimé: | Structure: Hêtre Bois massif Naturel, Naturel, Coussin: 100 % Polyester (look velours), Pied/Pieds: Acier revêtu par poudre, 110 kg capacité de charge maximale, démonté, 42 cm hauteur d'assise, Rembourrage: 35 kg/m³ mousse, : 32 kg/m³ mousse, partiellement démonté, |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Bellissima |
| Calendrier marketing: | Septembre |
Évaluations
Se connecter