Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A small design highlight with a big impact: this picture frame adds playful accents with its sweeping lines and colourful check pattern. The combination of rich pink and delicate blue brings a breath of fresh air to any interior and adds personality to chests of drawers, shelves or bedside tables. Ideal for showcasing your favourite photos, illustrations or postcards – individually or as part of a colourful mix of pictures. Particularly effective in clean environments, where the frame shines as a colourful eye-catcher. A charming accessory that skilfully combines art and style.
- Patterned picture frame in pink, 22.8 x 18.1 x 2.1 centimetres (H/W/D)
- The frame impresses with its organic shape and contrasting, checkered structures in rich pink and light blue
- Perfect for art prints or personal photos to showcase memories in style
- Made from dimensionally stable polyresin and crafted by hand with great attention to detail
- Suitable for wall mounting or standing, either horizontally or vertically
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 22.8 cm |
| Largeur | 18.1 cm |
| Profondeur | 2.05 cm |
| Poids | 0.55 kg |
| Volume (emballé) | 0,03 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Rose, Violet |
|---|---|
| Details: | Teilweise Handarbeit, chaque pièce est unique, horizontal et vertical, peint à la main |
| Catalogue imprimé: | partie frontale: Verre Clair, cadre: Polyrésine, paroi arrière: Polyester (look velours), utilisation debout horizontal et vertical, pour montage au mur horizontal et vertical, chaque pièce est unique, peint à la main, |
| Pièce: | Chambre à coucher, Salon |
| Série: | Wavy |
Évaluations
Se connecter