Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A touch of vintage charm meets floral extravagance: the Flower picture frame stylishly showcases memories and transforms photos into small works of art. With its opulent design in an antique look, it becomes a decorative highlight on sideboards, window sills or in picture arrangements on the wall. Ideal for high-contrast looks - for example in a mix with modern furniture or clean glass objects. Whether as a romantic detail in the bedroom or as a playful accent in the living room: this frame brings character to the interior and makes favorite moments shine even brighter. A gem for anyone who loves individuality and special eye-catchers.
- Golden picture frame with flower motif, 26 x 21 x 2 centimeters (H/W/D)
- The frame impresses with its original border of stylized ginkgo leaves in shiny gold
- In shiny gold, a luxurious eye-catcher on the wall or on sideboards and chests of drawers
- Perfect for art prints or personal photos to showcase memories in style
- Made of dimensionally stable polyresin and hand-crafted in great detail
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 25.5 cm |
| Largeur | 20.5 cm |
| Profondeur | 2.8 cm |
| Poids | 0.7 kg |
| Volume (emballé) | 0,04 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré |
|---|---|
| Details: | Teilweise Handarbeit, chaque pièce est unique, horizontal et vertical, mesures autres, peint à la main |
| Catalogue imprimé: | partie frontale: verre clair, paroi arrière: polyester, cadre: polyrésine, utilisation debout horizontal et vertical, pour montage au mur horizontal et vertical, chaque pièce est unique, 12,70 - 17,78 cm mesures autres, peint à la main, |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Flower |
| Topic: | Christmas, Mothers Day, Valentines Day |
| Calendrier marketing: | Février, Mai |
Évaluations
Se connecter