Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A gallery of classic plaster busts behind glass with a fascinating depth effect - a truly individual wall decoration. The combination of the classical subject with the modern form of presentation is extraordinary. The impressive rectangular format and the black-and-white colouring of this wall object reinforce its artistic character.
- Not only for fans of antiquity: elegantly framed wall decoration with nine miniature busts in a lavishly designed passe-partout
- The classically designed variant of the 3D picture - a great contrast in modern rooms
- The gold-coloured lacquered pine wood frame underlines the elegant look of the white busts against a black background
- A gem that will be the subject of conversation, as a key piece over the sideboard or sofa - or simply hung on its own
- Thanks to the XL format, it is also ideal for large and high-ceilinged rooms
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 110 cm |
| Largeur | 100 cm |
| Profondeur | 6 cm |
| Poids | 17.1 kg |
| Volume (emballé) | 0,25 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Blanc, Doré, Noir |
|---|---|
| Details: | horizontal et vertical |
| Catalogue imprimé: | partie frontale: Verre clair, cadre: pin bois massif laqué, décoration: papier, polyrésine, pour montage au mur horizontal et vertical |
| Speciaux: | US-Fit |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Retro Elegance |
| Topic: | Christmas |
Évaluations
Se connecter