Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A classic desk that would also go well with the interior of a luxury sailing yacht. The rod fittings and the graphic brass frame and dark ash veneer are a cool mix of the globetrotter style and modernism. Other furniture models from the Osaka series are available.
- Desk that looks very stylish thanks to the graphic brass-look frame
- The dark wood with its elegant metal fittings is given lightness by the metal frame
- A classic desk which becomes a timeless modern desk with the brass details
- A trendy piece for the home office - when it's not just supposed to look like work at home
- The new Asia style brings the world to your home
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 81 cm |
| Largeur | 138 cm |
| Profondeur | 60 cm |
| Poids | 36.3 kg |
| Volume (emballé) | 0,28 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté |
| Catalogue imprimé: | Corps: Panneau de fibres Plaqué, Frêne Placage en bois Laqué, Poignées: Acier affiné brossé, Pieds: Acier affiné brossé, 40 kg capacité de charge maximale, démonté |
| Pièce: | Bureau |
| Speciaux: | En stock, US-Fit |
| Série: | Osaka |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Elegance – Modern |
| Topic: | Home Office |
| Calendrier marketing: | Mai, Août |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter