Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The furniture from the Giorgio collection skilfully combines sophisticated design and homely elegance. Expressive wood meets elegant glass accents, lending depth and a touch of glamour to the overall look. Rounded lines and delicate metal feet create a modern lightness that still exudes down-to-earthness. This lowboard combines stylish looks with practical functionality – ideal as TV furniture or for storing technology, media, and home accessories. Cables disappear discreetly inside, while the surface offers space for decorations or screens. Inside, the collection scores with plenty of space for your favorite items and everyday essentials – outside with a look that leaves a lasting impression. Ideal for stylish living concepts that value character, comfort, and quality.
- Wide lowboard with glass top made of wood, 55 x 180 x 42 centimeters (H/W/D)
- Body and fronts made of high-quality walnut veneer, which captivates with its natural warmth and distinctive grain
- The cover plate made of colored, dark glass is particularly easy to clean and creates a luxurious, modern look
- Two compartments and two drawers offer generous storage space for technology, magazines, or decorations
- The slim stainless steel feet ensure stability and durability and a high-quality appearance
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 55 cm |
| Largeur | 180 cm |
| Profondeur | 42 cm |
| Poids | 49 kg |
| Volume (emballé) | 0,49 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, partiellement démonté |
| Catalogue imprimé: | Corps et façade: Noix Panneau de fibres Laqué, Fond: Panneau de fibres Laqué, Plaque de recouvrement: Verre Teint, Pied/Pieds: Acier affiné laqué, Façade du tiroir: 2 Stück Noix Panneau de fibres Laqué, Tablette: Panneau de fibres Laqué, Porte: 2 Stück Panneau de fibres Laqué, Cadre: Acier affiné laqué, Plaque de recouvrement: 25 kg capacité de charge maximale, Tablette: 15 kg capacité de charge maximale, partiellement démonté |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Giorgio |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Elegance – Modern |
| Calendrier marketing: | Mai |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter