Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This modern sideboard combines practical functionality with a bold, sculptural look. The gently undulating front structure and glossy lacquer finish give the piece an exciting depth, making it a lively highlight in your living room, bedroom, or study. Inside, adjustable shelves provide space for everything that needs to be stored stylishly – from books to crockery or textiles. The delicate frame made of shiny stainless steel contrasts coolly with the powerful pink and gives the sideboard an almost floating lightness. The piece really comes into its own when combined with clean minimalism, contrasting black and white, or shiny metallic accents.
- Modern sideboard with wavy texture in pink, 80 x 151.6 x 40 centimeters (H/W/D)
- With its modern high-gloss finish and corrugated front, the sideboard brings dynamism and depth to the interior
- Completely pink, the sideboard adds a bold splash of color and gives any living style an energetic touch
- Creates flexible storage space for books, clothes, or everyday items with a practical push-to-open function and two adjustable shelves
- The polished stainless steel frame creates a harmonious contrast and gives the sideboard a sense of lightness
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 80 cm |
| Largeur | 151.6 cm |
| Profondeur | 40 cm |
| Poids | 60.5 kg |
| Volume (emballé) | 0,78 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Rose |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, fonction pousser-pour-ouvrir (push, monté, réglable en hauteur |
| Catalogue imprimé: | Corps et façade: Panneau de fibres Laqué, Fond: Panneau de fibres Laqué, Tablette: 2 Stück Panneau de fibres Laqué, Porte: 4 Stück Panneau de fibres Laqué, Acier affiné poli, Tablette: 2 Stück réglable en hauteur, 100 kg capacité de charge maximale, monté, fonction pousser-pour-ouvrir (push |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | stucco |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Modern – Pop |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter