Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This sideboard masterfully combines modern design with excellent craftsmanship. The elegant body made of deep black wood is interspersed with bronze stainless steel strips, giving it a luxurious look. Whether in the living room, hallway, or dining area, the sideboard not only offers generous storage space but also adds stylish accents. The harmonious combination of fine materials and clean lines makes it an eye-catcher in any room. Combined with minimalist furniture or as a contrast to vibrant colors, it always looks elegant and understated. A real highlight that impresses both functionally and aesthetically, enriching rooms with clean lines and refined charm.
- Elegant sideboard made of wood in black with gold details, 83 x 160 x 45 centimeters (H/W/D)
- Geometric front details made of stainless steel make this sideboard a visual highlight
- The black lacquered wood body with its characteristic grain lends a natural warmth
- The combination of wood and metal materials combines durability with contemporary elegance
- 4 spacious compartments provide flexible storage space for tableware, decorations, or media devices in any living area
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 83 cm |
| Largeur | 160 cm |
| Profondeur | 45 cm |
| Poids | 70.1 kg |
| Volume (emballé) | 0,69 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré, Marron |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, monté, réglable en hauteur |
| Catalogue imprimé: | Corps et façade: Panneau de fibres Laqué, Partie frontale: 4 Stück Acier affiné laqué, Fond: Panneau de fibres Laqué, Pied/Pieds: Acier revêtu par poudre, Tablette: 2 Stück Panneau de fibres Laqué, Tablette: réglable en hauteur, 100 kg capacité de charge maximale, monté |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Lago |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Elegance – Modern |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter