Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The furniture from the Giorgio collection skillfully combines sophisticated design and cozy elegance. Expressive wood meets elegant glass accents, lending depth and a touch of glamour to the overall look. Rounded lines and delicate metal legs create a modern lightness that still exudes down-to-earth charm. This sideboard offers generous storage space behind a stylish façade – perfect for crockery, books, or everyday accessories. The surface is ideal for decorative arrangements with vases, lamps, or personal favorite pieces. Inside, the collection scores with plenty of space for favorite pieces and everyday helpers – outside with a look that leaves an impression. Ideal for stylish living concepts that value character, comfort, and quality.
- High-quality wooden sideboard with glass top, 80 x 145 x 42 centimeters (H/W/D)
- Body and fronts made of high-quality walnut veneer, which captivates with its natural warmth and distinctive grain
- The cover plate made of colored, dark glass is particularly easy to clean and creates a luxurious, modern look
- Six spacious compartments behind four doors offer generous storage space for technology, magazines, or decorations
- The slim stainless steel feet ensure stability and durability and a high-quality appearance
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 80 cm |
| Largeur | 145 cm |
| Profondeur | 42 cm |
| Poids | 58 kg |
| Volume (emballé) | 0,56 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, partiellement démonté |
| Catalogue imprimé: | Corps et façade: Noix Panneau de fibres Laqué, Fond: Panneau de fibres Laqué, Plaque de recouvrement: Verre Teint, Pied/Pieds: Acier affiné laqué, Tablette: 2 Stück Panneau de fibres Laqué, Porte: 3 Stück Noix Panneau de fibres Laqué, Cadre: Acier affiné laqué, Plaque de recouvrement: 25 kg capacité de charge maximale, Tablette: 10 kg capacité de charge maximale, partiellement démonté |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Giorgio |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Elegance – Modern |
| Calendrier marketing: | Mai |
Évaluations
Se connecter