Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
When it comes to furnishing your living room, choosing a sideboard is an absolute basic. High-quality materials that can also be recycled should definitely be kept in mind when you make your choice. This piece of KARE designer furniture makes a great impression with its ash wood finish. The body is clean-lined, but the rounded doors with slightly curved edges and the refined shape of the legs give the wooden sideboard an extra dose of stylish design.
- Brown wooden sideboard, 85 x 200 x 42 cm (H/W/D)
- Anything but boring! The modern style of the living room sideboard surprises with lots of skilful design details
- Lacquered ash wood in a dark shade of brown gives this piece of furniture a warm appearance
- Smooth opening and closing of the four doors thanks to the soft-close function
- There are height-adjustable shelves made of toughened safety glass in the interior
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 77 cm |
| Largeur | 180 cm |
| Profondeur | 42 cm |
| Poids | 82 kg |
| Volume (emballé) | 0,89 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Gris, Marron, Noir |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté, fermeture en douceur soft-close, réglable en hauteur |
| Catalogue imprimé: | Corps: Panneau de fibres Laqué, Fond: Panneau de fibres Laqué, Partie frontale: Frêne Panneau de fibres Plaqué, Pied/Pieds: Frêne Bois massif Plaqué, Tablette: Verre Verre trempé ESG Clair, Tablette: réglable en hauteur, 60 kg capacité de charge maximale, démonté, fermeture en douceur soft-close |
| Pièce: | Salon |
| Série: | Divine |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Modern – Living |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter