Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Mysterious black and a slightly raised, regular ethnic pattern lend the Gwayi china tableware series its exquisite design. A modern range of dishes that is also practical: Gwayi is suitable for the microwave and the dishwasher.
- Bowl for your breakfast cereal, pumpkin soup or dip
- Gwayi loves the company of black and white as well as colourful glasses and other bright dishes
- The hand-made character of these pieces and the colour scheme in black and white are reminiscent of traditional African handicrafts
- Its clean-lined design makes this tableware series so cool and modern
- It's highly practical that the china tableware is suitable for dishwashers and microwave ovens
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 7.5 cm |
| Largeur | 17.5 cm |
| Profondeur | 17.5 cm |
| Poids | 0.47 kg |
| Volume (emballé) | 0,04 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Noir |
|---|---|
| Details: | adapté au lave-vaisselle, adapté au micro-onde, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Porcelaine, adapté au micro-onde, adapté au lave-vaisselle, 735 ml quantité de remplissage |
| Pièce: | Cuisine, Salle à manger |
| Speciaux: | Deals, En stock, PRIMA, US-Fit |
| Série: | Tokyo |
Évaluations
Se connecter