Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Authentic, stylish and full of charm - the tableware from the Laguna range enchants with its natural radiance and handcrafted beauty. The interplay of soft white and blue with accents in earth tones and curved shapes gives each piece a unique character. Whether in a simple Scandi style or as an eye-catcher in modern country chic - it unfolds its full effect on rustic wood or fine linen table linen. Ceramic not only impresses with its robust quality, but also gives every table setting an extra portion of warmth and coziness.
- Earthenware bowl in cream-white, blue and brown, 6.5 x 18.4 x 18.4 centimetres (H/W/D)
- The Laguna series inspires with its organic design, natural material and harmonious, soft colors
- Serves muesli, soups or bowls in style
- The host and chef will be delighted: dishwasher-safe and microwave-safe
- Each ceramic item is unique, slight deviations from the illustration are possible
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 6.5 cm |
| Largeur | 18.4 cm |
| Profondeur | 18.4 cm |
| Poids | 0.48 kg |
| Volume (emballé) | 0,02 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige, Multicolore, Turquoise |
|---|---|
| Details: | adapté au lave-vaisselle, adapté au micro-onde, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Faïence, adapté au micro-onde, adapté au lave-vaisselle, 1000 ml quantité de remplissage |
| Pièce: | Cuisine, Salle à manger |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Laguna |
| Calendrier marketing: | Avril |
Évaluations
Se connecter