Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Crystal glazes are glazes in which crystals grow in the glaze during the firing process. They form during the cooling process and solidify with the glaze. Star-shaped, flower-like and often different in color to the rest of the glaze, they appear to blossom deep inside the glaze and on the surface.
- Porcelain bowl in black and gold, 8.8 x 20.5 x 20.5 centimetres (H/W/D)
- The crystal glaze on the outside is particularly effective
- The titanium-coated inside of the shell has a matt golden shimmer
- The handmade production and the special glaze ensure that each porcelain bowl is unique
- Not suitable for dishwasher and microwave
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 6 cm |
| Largeur | 11 cm |
| Profondeur | 11 cm |
| Poids | 0.24 kg |
| Volume (emballé) | 0,05 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré, Noir |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, non adapté au lave-vaisselle, non adapté au micro-onde, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Grès vernissé, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, 250 ml quantité de remplissage, non adapté au micro-onde, non adapté au lave-vaisselle |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Diva |
Évaluations
Se connecter