Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Romance meets suitability for everyday use - the Cuori tableware series brings a playful heart design and artistic look to the dining table. The lovingly designed motifs in deep blue look hand-painted and stand out charmingly against the white background with fine speckled details. Made from high-quality, glazed ceramic, the series combines decorative character with practical benefits - dishwasher and microwave safe. Whether as a highlight on an open kitchen shelf or combined with simple tableware: Cuori adds an extra dose of heart to any setting - ideal for playful country house looks, modern interiors or romantic table moments.
- White ceramic bowl with blue heart details, 6.4 x 20 x 20 centimeters (H/W/D)
- The Cuori series sets charming accents with lovely little hearts in a hand-painted look
- The dark blue tones stand out perfectly on the white background with fine speckled details
- Made from high-quality, glazed ceramic, the tableware is as functional as it is decorative
- Suitable for dishwasher and microwave -perfect for everyday use or special occasions
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 6.4 cm |
| Largeur | 20 cm |
| Profondeur | 20 cm |
| Poids | 0.4 kg |
| Volume (emballé) | 0,11 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Blanc, Bleu |
|---|---|
| Details: | adapté au lave-vaisselle, adapté au micro-onde, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Grès vernissé, adapté au micro-onde, adapté au lave-vaisselle, 550 ml quantité de remplissage |
| Pièce: | Cuisine, Salle à manger |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Cuori |
Évaluations
Se connecter