Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The incomparable beauty of genuine ceramics is combined in this hand-made series with its enchanting play of aquatic colours. The practical feature of the Azur tableware
range is that it suitable for both the dishwasher and the microwave.
- Deep plate or soup plate made of ceramics in gorgeous shades of blue
- The different shades of turquoise in the artistic, traditionally produced glaze bring a touch of holiday flair to the table
- Looks just as good on a linen tablecloth as it does on a solid wood table
- The charming irregularities are traces of the manual craftsmanship that goes into making the tableware series
- It's highly practical that the Azur tableware series is suitable for dishwashers and microwave ovens
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 5.9 cm |
| Largeur | 17 cm |
| Profondeur | 17 cm |
| Poids | 0.386 kg |
| Volume (emballé) | 0,03 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Bleu, Pétrole bleu-vert, Vert |
|---|---|
| Details: | adapté au lave-vaisselle, adapté au micro-onde, fabriqué à la main, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Grès vernissé, fabriqué à la main, adapté au micro-onde, adapté au lave-vaisselle, 628 ml quantité de remplissage |
| Pièce: | Cuisine, Salle à manger |
| Speciaux: | Deals, En stock, US-Fit |
| Série: | Azur |
| Topic: | Wild Summer |
Évaluations
Se connecter