Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A touch of extravagance for every table setting: the Alissa tableware series captivates with a contrasting play of colors, combining velvety dark red with delicate, irregular speckles that lend each place setting a touch of individuality. The exterior features a surprising deep black coating with a matte texture, adding a touch of modern restraint. Each piece is carefully crafted by hand and impresses with its authentic ceramic feel. Ideal for combining with linen napkins, gold-colored cutlery, or rustic wooden elements, it creates a table setting with style and character – both for everyday use and for atmospheric dinners with guests
- Large ceramic bowl in red and black, Ø23cm
- A harmonious interplay of deep dark red and delicate white speckled details
- The exterior in simple black with a matte finish rounds off the aesthetic appeal of the tableware
- Made from high-quality glazed ceramic and carefully handcrafted to be one of a kind
- Dishwasher and microwave safe—perfect for everyday use or special occasions
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 4.7 cm |
| Largeur | 22.6 cm |
| Profondeur | 22.6 cm |
| Poids | 0.67 kg |
| Volume (emballé) | 0,06 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Rouge |
|---|---|
| Details: | adapté au lave-vaisselle, adapté au micro-onde, chaque pièce est unique, fabriqué à la main, peint à la main, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Grès vernissé, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, adapté au micro-onde, adapté au lave-vaisselle, 600 ml quantité de remplissage, peint à la main |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Alissa |
Évaluations
Se connecter