Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Charming furniture of the Puro series, which impresses with loving details and artistically hand-carved ornaments. The bright, natural color adds a fresh and modern touch.
- Bett aus Mango-Massivholz mit dekorativen Schnitzereien, handgefertigt
- Kunstvolle, handgeschnitzte Ornamente sorgen für Extravaganz, die helle Farbe verleiht dem Bett eine frische, moderne Note
- Das schlichte Design erlaubt jedes Styling – mit opulenten Kissen, prachtvollen Farben und ganz reduziert im Nature Look
- Die schlanken Beine lassen das Holzbett Puro leicht im Raum wirken
- Oberflächen- und Farbunterschiede sind Kennzeichen eines Unikats und machen jedes Stück einzigartig
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 77 cm |
| Width | 190 cm |
| Depth | 219 cm |
| Weight | 53 kg |
| Volume (packed) | 0,46 m³ |
Product information
| Color : | Beige, Nature |
|---|---|
| Details: | Knocked-down, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Mango Solid wood Lacquered, 300 kg Max. load-carrying capacity, Knocked-down |
| Room: | Bedroom |
| Season: | Saison2016-2 |
| Series: | Puro |
| Specials: | US-Fit |
| Trendshows: | Cosy Living |
| , Cosy – Nature | |
| Marketing calendar: | March |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in