Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Kein Text
- A splendidly large round wine cooler that will embellish the room like a decorative sculpture.
- It can even remain in place beyond festive occasions because it looks attractive even when it isn't needed for cooling
- A real collector's item with a glamorous attitude - and of course lots of arms!
- The octopus makes a particularly good impression as the centre piece of a large dining table
- It should definitely be used for flamboyant floral decorations - or for storing keys, mobile phones and the like
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 23 cm |
| Width | 49 cm |
| Depth | 42 cm |
| Weight | 2.7 kg |
| Volume (packed) | 0,11 m³ |
Product information
| Color : | Silvery |
|---|---|
| Details: | Filling quantity, Not dishwasher safe |
| Print catalogue: | Aluminum nickel-plated, 7200 ml Filling quantity, Not dishwasher safe |
| Room: | Bar, Dining room |
| Season: | Saison2018-2 |
| Series: | Octo Crab |
| Specials: | In stock |
| Topic: | Christmas, Wild Summer |
| Marketing calendar: | July, December |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in