Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
As an eye-catcher integrated into a picture wall or as a special individual piece on a bare wall: the swallow mirror demonstrates a sense of style and of something special. Top tip from our stylists: with a group of themed mirrors, e.g. suns, pineapples etc., walls can be creatively designed.
- This bird is a mirror with a gold-coloured frame and a picture-perfect wall decoration in one
- As decorative as a find from the flea market with vintage traces
- A great message for the wall: swallows represent a symbol for freedom and are considered ambassadors of happiness
- A charming and creative gift for birthdays and housewarming parties
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 25 cm |
| Width | 36.5 cm |
| Depth | 3 cm |
| Weight | 0.66 kg |
| Volume (packed) | 0,10 m³ |
Product information
| Color : | Golden, Mirrored |
|---|---|
| Details: | Horizontal |
| Print catalogue: | Object: Glass Mirrored, Frame: Polyresin, For wall fixing Horizontal |
| Room: | Corridor |
| Season: | Saison2021-1 |
| Series: | Mirror |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Christmas, Mothers Day |
| Marketing calendar: | May |
Reviews
Log in