Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A decorative highlight that impresses with its artistic appearance and natural serenity. The organically shaped elements in soft beige are reminiscent of smoothly polished stones and come together in a harmonious arrangement to create a fascinating overall picture. The dark background gives the object depth and allows the round shapes to stand out vividly - a real eye-catcher for stylish wall design. Ideally placed above a console, sofa or in the entrance area, the design creates a calm yet expressive accent. Combined with wood, linen or ceramic, it creates a harmonious ensemble full of modern naturalness and subtle elegance.
- Large wall object in beige with 3D effect, 100 x 59 x 8 centimeters (H/W/D)
- Fascinating natural stone look in soft beige and abstract design language create a harmonious, calming atmosphere
- The impressive 3D effect gives the wall object depth and stands out vividly against the wall
- Easy wall mounting horizontally or vertically thanks to pre-mounted wall hooks on the back
- Made from durable, easy-care polyresin
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 100 cm |
| Width | 59 cm |
| Depth | 8 cm |
| Weight | 5.9 kg |
| Volume (packed) | 0,09 m³ |
Product information
| Color : | Beige |
|---|---|
| Details: | Hand-crafted |
| Print catalogue: | Object: Polyresin, Hand-crafted |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2024-2 |
| Series: | Rotondo |
| Specials: | In stock, US-Fit |
Reviews
Log in