Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
More than a mirror, more functional than a decorative object: with the golden pineapple you will demonstrate good taste in furnishing and at the same time bring more light into any room. A touch of vintage makes this beautiful glamorous wall decoration unique.
- Large, decorative mirror object in the shape of a golden pineapple
- The gold-coloured mirror object looks tasteful on both white and coloured walls
- Intentional vintage traces give the pineapple wall mirror a special character
- Works just as well as a stand-alone piece as it does in combination with other themed mirrors.
- A must-have for lovers of the urban jungle look and glamour
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 49 cm |
| Width | 25 cm |
| Depth | 4.5 cm |
| Weight | 2.001 kg |
| Volume (packed) | 0,05 m³ |
Product information
| Color : | Golden, Mirrored |
|---|---|
| Details: | Vertical |
| Print catalogue: | Object: Glass Mirrored, Frame: Polyresin, For wall fixing Vertical |
| Room: | Corridor |
| Season: | Saison2021-1 |
| Series: | Mirror |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Wild Summer |
| Marketing calendar: | May, December |
Reviews
Log in