Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This decorative mirror object in the form of a dragonfly looks surprising, unusual and demonstrates an excellent sense of style, both individually and in a group. Available in other attractive versions.
- Large, decorative mirror object in the form of a beautiful dragonfly
- Also attractive in combination with other mirrors on a wall
- A detailed work of art, lovingly crafted by hand
- The gold-coloured mirror object is even more brilliant on a coloured wall!
- Also available in other models and sizes
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 35.5 cm |
| Width | 45.5 cm |
| Depth | 4 cm |
| Weight | 1.5 kg |
| Volume (packed) | 0,12 m³ |
Product information
| Color : | Golden, Mirrored |
|---|---|
| Details: | Hand-crafted, Horizontal |
| Print catalogue: | Object: Glass Mirrored, Frame: Polyresin, For wall fixing Horizontal, Hand-crafted |
| Room: | Dining room, Living room |
| Season: | Saison2019-2 |
| Series: | Mirror |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Christmas, Mothers Day |
| Trendshows: | Elegance |
| , Retro Elegance | |
| Marketing calendar: | May, December |
Reviews
Log in