Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
These golden angel wings are a creative wall decoration that adds a heavenly touch to any room. Handcrafted from fibre glass, they are durable and unique. With their golden aura they exude warmth and elegance and are perfect for a variety of interior styles. Mounted as a pair on the wall, they are eye-catching and a talking point in any room.
- Angel wings as a wall decoration, set of 2, sized 203 x 85.7 x 11.5 cm (H/W/D)
- Each piece is handcrafted and unique
- Easy horizontal wall mounting
- Made of sturdy fibre glass and with a golden coating
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 85.7 cm |
| Width | 203 cm |
| Depth | 11.5 cm |
| Weight | 10.8 kg |
| Volume (packed) | 0,31 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted, Vertical |
| Print catalogue: | Fiberglas painted, For wall fixing Vertical, Hand-crafted, Each peace unique |
| Season: | Saison2023-1 |
| Series: | Angels Wings |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Christmas |
| Trendshows: | Elegance |
| , Elegance – Glam, Elegance – Modern | |
| Marketing calendar: | December |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in