Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Our three-dimensional mirror, made from artistically arranged reflecting prisms, is more than just a wall accessory. It is a real eye-catcher with its modern pop art design. Add style to your wall with this extraordinary work of art, and give your room a contemporary, creative touch.
- Three-dimensional, rectangular mirror with unique effects, 120 x 80 x 10 cm (H/W/D)
- A designer mirror as a wall decoration that reflects light in all the colours of the rainbow
- The mirror object can be hung vertically or horizontally
- Ready fitted picture hooks on the back enable easy wall mounting
- The back is made from sturdy MDF board
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 120 cm |
| Width | 80 cm |
| Depth | 10 cm |
| Weight | 23.5 kg |
| Volume (packed) | 0,23 m³ |
Product information
| Color : | Mirrored, Multicoloured |
|---|---|
| Details: | Horizontal und vertical |
| Print catalogue: | Mirror surface: Glass Mirrored, Back panel: Eucalyptus Medium density fibreboard (MDF) Natural/untreated, For wall fixing Horizontal und vertical |
| Room: | Dining room |
| Season: | Saison2023-2 |
| Series: | Prisma |
| Specials: | In stock |
| Topic: | Christmas |
| Trendshows: | Elegance |
| , Elegance – Glam | |
| Marketing calendar: | February |
Reviews
Log in