Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A designer mirror which creates a real impact - This mirror is a work of art, with small reflecting triangles arranged to create a fascinating surface. The colours and the light of their surroundings are reflected in the mirrors, creating a spectacular impact. Original mirror with a “wow-effect”. A real focal point in any ambience! The Prisma mirror is available in further formats. A matching console table in this style is also available. Whether on its own or in combination, this beautiful mirror cuts a stylish figure in any ambience. Supplied without console table.
- For the modern furnishing style
- The reflections create magical effects
- Perfectly suited to furnishing public buildings
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 120 cm |
| Width | 80 cm |
| Depth | 11 cm |
| Weight | 26.8 kg |
| Volume (packed) | 0,23 m³ |
Product information
| Color : | Mirrored |
|---|---|
| Room: | Corridor, Living room |
| Season: | Saison1981-1 |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Trendshows: | Elegance |
| , Elegance – Glam | |
| Marketing calendar: | July |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in